14.02.2012 2,135 Views

Klubová akcia-Sliezky dom

Pobyt na Sliezkom dome počas mrazivých februárových dní sa vydaril. Stretli sme sa tu ja, Vlado-predseda, Dežko a Zolo. A veru že sme nelenili. S Vladom sme si zamakali na hrebeni z Litvorového sedla na Zadný Gerlach. Neskorý nástup a zlé snehové podmienky nás značne spomalili a zostup z Tetmajerovho sedla do Batizovskej doliny bol už za tmy. Plánovaný Gerlach sa nekonal. Mimochodom som sa iba nedávno dozvedela, že sa tento náš najvyšší štít volal Stalinov :o).

Na hotel sme sa z posledných síl doslova domotali niečo pred deviatou. Rada budem spomínať na túto túru. Ďalšie dni sme si “vegetili” na slniečku vo Velickej stene, kde sme sa zabávali  so zbraňami v Birkenmajerovaj ceste (IV, OS team) a v Centrálnom žľabe Velických veží (II-III, OS team).

Chalani chceli skúsiť Gibsiho feratu na Gerlach, no pri vstupe do žľabu sa sneh nesprával veľmi bezpečne (hrozilo strhnutie doskou) a tak od tohoto cieľa upustili. Tiež ich to tiahlo na slnko a v sobotu prešli Granátovú lávku s vrcholom Velickej steny.

Počasie, personál hotelu a úspešné túry prispeli k pohode a dobrej nálade. Tešíme sa na ďalšiu spoločnú akciu. Bolo to super.

Centrálny žľab Velických vežípohľad do velickej dolinyna južnom vrchole Dvojitej veže

hrebeň: Gerlach, zadný Gerlach, Litvorový štit , Velický štít. V pozadí Vysoká a Rysy

Gerlach, Zadný Gerlach a Litvorový štít

pod Východnou Vysokou

Zdieľať

Komentár

neviem, prečo sa mi to tak rozhádzalo, keď som to vkladala, boli fotky pod sebou a popis pod nimi. Peťo uprav to, ak sa to dá. dííík

Vložte váš komentár

Komentár:

Kategória